• Domov
  • Blog
  • Dobrá kancelária je základ úspechu

Dobrá kancelária je základ úspechu

Architektúra / 26. 2. 2019 / 3 MIN
Dobrá kancelária je základ úspechu

Predstavte si, že práve rozbiehate svoju novú firmu. Víziu máte premyslenú, svet sa  pomaly dozvedá o vašich službách, začínate získavať prvých zákazníkov, no na niečo ste zabudli. Kancelária. Otvorenie kancelárie je dôležitým krokom vo vašom podnikaní. Sto ľudí, sto chutí. Každému sa páči niečo iné. Niekto preferuje eleganciu, ktorá bude dokazovať vaše ušľachtilé záujmy, alebo práve naopak. Moderná, presklená kancelária s prvkami futurizmu môže vyjadrovať vaše progresívne zmýšľanie. Dnes je možné všetko. Stačí len vedieť ako na to.

Rastlinami nič nepokazíte

Prítomnosť zelene je v priestoroch kancelárie veľmi dôležitá. Rastliny okysličujú vzduch a pôsobia ako zdroj pozitívnej energie. Živé rastliny vám pomôžu oživiť inak nezáživné podlahy či steny. Môžete ich umiestniť na drevené panely, do rohov či na stoly zamestnancov. Prítomnosť rastlín vo vašej kancelárii môže mať aj upokojujúce účinky vo vypätých situáciách. Nikto predsa nechce pracovať v rušnom prostredí. Rastliny prispejú kancelárii aj svojím výzorom. Harmonická hra farieb kvetov bude prínosom aj pre zvýšenie efektivity zamestnancov.

Zvýšte efektivitu zamestnancov farebným prostredím

Farby hrajú veľkú rolu aj pri vnímaní jednotlivých situácií. S farbami musíte byť opatrní aj pri zariaďovaní kancelárie. Žiarivé odtiene (napr. žltá, oranžová, červená) sú vhodné keď chcete vytvoriť tvorivé prostredie plné kreativity. Modrá farba napomáha k lepšej koncentrácii. Dôležité sú aj doplnky. Obrazy, nábytok či iné detaily. Zvýšte produktivitu svojich zamestnancov prostredníctvom farieb. Veď ako sa hovorí, farebné pracovné prostredie sa rovná farebnejším myšlienkam.

Vždy treba byť hlavne praktický

Nezabúdajte ani na praktické činitele, ktoré sú rovnako dôležité ako prostredie, v ktorom pracujete. O aké aspekty teda ide?

Lokalita – Prístupnosť vašej kancelárie je veľmi dôležitá. Zamestnanci, ale aj  zákazníci sa tam musia vedieť dosať  aj autom, aj MHD-čkou. . Viac informácií o atraktívnych kancelárskych priestoroch v Bratislave nájdete: https://www.doas.sk/atraktivne-kancelarie-v-bratislave/

Dostatočný priestor – každý zamestnanec by mal mať dostatočný priestor na plnenie svojich povinností, stiesnený priestor totiž produktivite zaručene neprospieva.

Oddychová miestnosť – ani práca nie je len o práci, myslite teda aj na pohodlie vašich zamestnancov. V súčasnosti sú veľmi populárne miestnosti s „tulivakmi“, kde môžu pracovníci naberať nové sily počas obedu či prestávky.

Technické zabezpečenie – zahŕňa vzduchotechniku, internet, rozvody sietí, zdravotne vyhovujúce prostredie.

Pohodlie, skvelé pracovné podmienky, dostatok svetla, moderné priestory, ktoré žiaria čistotou. Prenajmite si kanceláriu, v ktorej budete vy aj vaši zamestnanci podávať len tie najlepšie výkony. Administratívne priestory budovy DOAS vám doprajú toto všetko a ešte čosi navyše. Viac informácií o administratívnych priestoroch či kanceláriách nájdete na: https://www.doas.sk/kancelarie/administrativna-budova-d-o-a-s/

https://www.doas.sk/kancelarie/viktoria-kosicka/