• Domov
  • Blog
  • Zimný štadión vyrastie neďaleko Zlatého krídla

Zimný štadión vyrastie neďaleko Zlatého krídla

Urbanizmus a zeleň / 25. 5. 2017 / 3 MIN
Zimný štadión vyrastie neďaleko Zlatého krídla

V zelenej lokalite Bratislava-Rača postavia športový komplex, ktorý poslúži ako plaváreň, fitnes centrum, ale jeho súčasťou bude aj dlho očakávaný zimný štadión. Areál sa bude nachádzať približne 500 metrov od bytového objektu Zlaté krídlo.

Luxusné bývanie na okraji mesta

Bytový objekt Zlaté krídlo je vo výstavbe od decembra 2016 a ešte stále má v ponuke niekoľko voľných bytov. To je dobrá správa pre všetkých, ktorí v ruchu veľkomesta nedokážu nájsť pokojné miesto, kde by si oddýchli, kde by duša pookriala pri pohľade na okolité priestranstvo. Len si pomyslite, že by ste z balkóna vášho bytu mali výhľad na vinice alebo svahy Karpát! Dokopy 138 ekologických smart bytov s modernými technológiami by malo byť dokončených v septembri tohto roku. Záujemcov nelákajú len pre kvalitu použitého materiálu a dostatok parkovacích miest pred budovou, čo je dnes v prípade hlavného mesta skutočne raritou, ale aj pre energetickú úsporu, ktorú vedia dosiahnuť vďaka detailnej prepracovanosti stavby. Okrem iného si ako majiteľ bytu môžete užívať polosúkromnú zelenú zónu a vlastnú balkónovú terasu, ktorú v lete pokojne môžete využiť napríklad na opaľovanie na ležadlách alebo v peknom počasí dokonca i na stolovanie.

Trávenie voľného času

Nie je nič lepšie, ako si vyjsť z bytu a mať takmer na dosah ruky možnosti trávenia voľného času. V lokalite Bratislava-Rača sa už dlhšiu dobu plánoval postaviť zimný štadión a teraz konečne odznel verdikt Okresného úradu Bratislava. Dlho očakávaný športový komplex má vyrásť na Černockého ulici a povráva sa, že bude patriť medzi najmodernejšie strediská tohto druhu v Bratislave. Okrem fitnes centra a krytej plavárne bude disponovať exteriérovým multifunkčným ihriskom aj reštauráciou. Samozrejmosťou je prítomnosť šatní. Športový areál za 9 mil. eur plánovala spoločnosť LBG aréna začať stavať ešte v roku 2016, no pre menšie zdržanie ohľadom stavebného povolenia sa výstavba odložila. Momentálne treba doriešiť prekládku vodovodného potrubia a koryta potoka, ktoré ležia na ploche budúceho zimného štadióna. Na odstránení prekážok sa intenzívne pracuje, a tak sa súčasní aj budúci obyvatelia bytového objektu Zlaté krídlo môžu tešiť na dokonalé športové vyžitie.