• Domov
  • Blog
  • Lepšia doprava do Senca zvyšuje záujem o nehnuteľnosti

Lepšia doprava do Senca zvyšuje záujem o nehnuteľnosti

Urbanizmus a zeleň / 12. 10. 2016 / 3 MIN
Lepšia doprava do Senca zvyšuje záujem o nehnuteľnosti

Okolie Bratislavy smerom na Senec a samotné mesto Senec zažilo v posledných dekádach nával nových obyvateľov. Táto oblasť sa totiž stala satelitom hlavného mesta, ktorý si veľa obyvateľov prisťahovaných do Bratislavy, či samotní Bratislavčania, zvolili za svoj nový domov. Najmä tí, ktorí preferujú pokojnejšie bývanie v rodinnom dome. V horizonte niekoľkých rokov bude bývanie v lokalite Senca ešte viac vyhľadávané, a to z dôvodu zlepšenej dopravnej dostupnosti vybudovaním obchvatu Bratislavy a tiež diaľničnej križovatky Triblavina.

Ranné zápchy smerom do Bratislavy a večerné smerom do Senca by sa mali už čoskoro stať minulosťou. Sled opatrení, ktoré vyústili až do projektovania a začiatku realizácie viacerých cestných opatrení na riešenie tejto situácie, sa stávajú realitou. To ocenia práve ľudia bývajúci v najväčšom satelite Bratislavy a tí, ktorí v meste Senec a jeho okolí plánujú kupovať nehnuteľnosť. Odstráni sa totiž hlavná nevýhoda bývania v tejto časti západného Slovenska, a to obrovské zdržania pri cestovaní.

Projekty Triblavina a D4 zaujmú budúcich obyvateľov okolia Senca

Ako prvá by mala dopravnú situáciu vyriešiť diaľničná križovatka Triblavina. Ňou sa diaľnica spájajúca Bratislavu a Senec nielenže rozšíri na 6 plnohodnotných pruhov, no rovnako súbežne s ňou povedie aj nová štvorprúdovka, na ktorú budú zvedené cesty z priľahlých obcí. Táto štvorprúdovka sa následne napojí na Seneckú cestu a na druhej strane na cestu na Čiernu Vodu. Ako náhle bude dostavaný obchvat Bratislavy D4, na diaľnici D1 navyše pribudnú nové zjazdy priamo na obchvat, a to jeden v Rači a v Čiernej Vode a dva v Ivanke pri Dunaji.

D O A S už čoskoro prinesie projekt stavebných pozemkov v lokalite Senec Juh – Čierna Voda

Dá sa očakávať, že novo vybudované cesty rapídne zvýšia záujem o nehnuteľnosti práve v miestach, ktoré obchvat D4 a križovatka Triblavina zvýhodnia najviac. A na jednom z nich, v lokalite Senec Juh – Čierna Voda, plánuje svoj ďalší projekt aj developer D O A S. Konkrétne sa jedná o vybudovanie novej lokality na výstavbu rodinných domov, radových domov, menších bytoviek a samozrejme polyfunkcie, v ktorej si už čoskoro budete môcť zakúpiť hotový stavebný pozemok aj vy. Projekt pre vás aktuálne pripravujeme a už čoskoro začneme s jeho realizáciou.