Končí bezplatné parkovanie

Biznis a služby / 22. 5. 2019 / 3 MIN
Končí bezplatné parkovanie

Parkovanie v meste je čoraz väčší problém, keďže na verejných komunikáciách parkujú aj prichádzajúci obyvatelia za prácou. Voľných miest je málo a časy, kedy pevná pracovná doba určovala približný čas odchodu pracujúcich a následne príchodu bývajúcich je preč. Zdieľané voľné parkovanie prestalo byť účinné a preto mesto viac ako desaťročie hľadá účinnejšie spôsoby regulácie parkovania. Bude sa však platiť, otázka je, či bude kde aj parkovať?

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na svojej facebookovej stránke uviedol „Rezidenčná parkovacia politika bude jednotná, nebude z nej profitovať žiadna súkromná firma a získané peniaze sa vrátia do budovania ďalšej infraštruktúry pre parkovanie a dopravu v Bratislave“.

Podľa dostupných informácií by sa mal poplatok za rezidenčné parkovanie prudko progresívne zvyšovať podľa počtu áut v domácnosti. V prípade tretieho vozidla môže poplatok dosahovať niekoľko stoviek eur. Pokiaľ bude Bratislavčan parkovať v inej mestskej časti, budú sa na neho vzťahovať rovnaké podmienky ako na mimo bratislavských vodičov.

Čo tak sa zbaviť starostí a parkovať v parkovacom dome?

Mesto samozrejme alternatívu kam vozidlá umiestniť nemá. Pár záchytných parkovísk v rámci mesta zďaleka nepokryje dopyt vodičov. Vyhradené parkoviska sa tiež minuli a budovy pribudujú hlavne na administratívnu činnosť. Preto viacero súkromných spoločností supluje mesto a začínajú stavať potrebné parkovacie domy.

V Ružinove takýto garážový dom vznikol, čoskoro prebehne kolaudácia a od augusta 2019 jeho plné užívanie. Pri parkovaní v garážovom dome máte vždy garantované svoje miesto na dlhodobý, alebo krátkodobý prenájom. Vstúpiť suchou nohou do vozidla a bez starostí ísť do práce je na nezaplatenie. Odpadá každodenná starostlivosť s krúžením a hľadaním miesta na ulici, kedy parkujete viac ako kilometer od svojho príbytku a na auto si nevidíte. Nie je nič nepríjemnejšie ako si nájsť ráno vozidlo vandalmi poškodené, padnutý strom na streche, alebo zničené po krupobití. Rovnako nepríjemné je zasnežené vozidlo, kde je povinnosť vodiča si vozidlo očistiť pred samotnou jazdou. Parkovací dom DOAS poskytuje aj služby verejnosti ako parkovanie pre vaše návštevy, klientov administratívy a ostatné potreby. Uvažujte či je lepšie si za parkovanie v monitorovanom parkovacom priplatiť a prenajať si miesto včas, alebo počkať na parkovaciu politiku mesta a potom rozmýšľať, že nie je kde parkovať?