Ako je to s vami a cvičením?

Biznis a služby / 27. 11. 2019 / 3 MIN
Ako je to s vami a cvičením?

Zvažujete druh cvičenia či pohybové aktivity, pre ktoré  sa rozhodnúť? Či už cvičíte roky alebo ste nikdy necvičili, či ste žena alebo muž, mladý či starý, Pilates v tej správnej forme bude pre Vás výzva.  Ľudstvo prešlo z manuálnej práce časom na viac kancelársku a teda pohodlnú. Naše svaly a ostatné pohybové ústrojenstvo prestávajú byť pružné a teda aktívne počas celého dňa. Začnite niečo so sebou robiť a to aj počas pracovnej doby.

Keď sa niekde dopočujete o Pilatese, tak väčšinou máte predstavu, že ide o strečing alebo „cvičenie pre ženy“ – takto to vnímajú predovšetkým muži.  Je pravdou, že nebyť žien, Pilates ako cvičenie by možno ostalo zabudnuté, ale tiež je pravdou, že toto cvičenie v skutočnosti vymyslel muž.

Pilates je súbor cvičení s vlastným telom, kde sa sústredíte na správnu techniku, koncentruje sa iba na cvičenie a všetko vykonávate plynule a kontrolovane. Prebudíte nepoznané svaly, čo vedie k zvýšenému výkonu v iných aktivitách, k zosilneniu svalstva, odbúraniu bolesti chrbta a krku a to len tým, že sa posilnia všetky svalové skupiny, že cvičenie vykonávate technicky správne, a koncentrujete sa na to čo robíte. Jednoducho povedané ide o kvalitu nie kvantitu. V neposlednom rade sa vyvarujete neželaných zranení pri akejkoľvek činnosti.

Tak aké cvičenie je vlastne Pilates? Je to komplexné cvičenie, kde získate silu, ale aj flexibilitu. Je to cvičenie, ktoré Vám uľahčí Váš bežný život a je to zábava.

Je potrebné aby inštruktor nastavil cvičenie podľa Vašich momentálnych fyzických schopností a zdravotných obmedzení, a potom získate z pravidelného cvičenia najväčšie benefity.

Cvičiť je potrebné minimálne 2 krát do týždňa, ideálne 3 až 4 krát do týždňa. Výsledky sa nedostavujú po dvoch troch cvičeniach, ale to už všetci viete. Je to celoživotné dielo.

Chceme Vám len povedať, nájdite si najbližšie Pilates štúdio – Fitlates (http://www.fit-lates.com) na Košickej ulici 56 v Bratislave a skúste to. Ideálne je začať individuálnou hodinou, aj keď je cenovo drahšia, je to tá najlepšia forma, ako najlepšie preniknúť do tohto úžasného súboru cvičení.

V kancelárii sa nebudete viac cítiť ako králik v klietke, cviky si počas dňa môžete precvičovať aj tam. Kolegom ukážte, že ste zdravší, šikovnejší, výkonnejší, vtipnejší a spokojnejší. Administratívne budovy AB DOAS a Viktória takýchto klientov radi privítajú.